Очищення водойм

очистка водоемов в Запорожье и других городах Украины

Очищення водойм в Україні

Очищення водойм – складний гідротехнічний процес. Здійснюється у разі порушення екосистеми водоймища внаслідок забруднення, а також у разі екологічних аварій. Включає кілька етапів, таких як очищення дна від мулу і сміття, усунення на поверхні водойми водоростей і ряски, також розчищення прибережної зони від заростей очерету. Сучасні методи розчищення водойм бувають повні та прибережні. При повній очищується вся площа дна водоймища. Як спецтехніка використовуються екскаватори на плавучій платформі, а також вантажні судна для завантаження донних відкладень. Такий спосіб є дуже дорогим, але дозволяє повністю очистити водоймище глибиною до 15 м. Прибережне очищення проводиться з використанням екскаваторів, що дозволяє очистити дно на довжину вильоту стріли. У такому разі для вивезення сміття використовуються самоскиди. Такий спосіб є набагато економічнішим, тому що техніка розташовується на березі. А у разі розчищення каналів та річок шириною до 25 – 30 м, дозволяє зробити повне розчищення без застосування плавзасобів.

Коли мул та органічні донні відкладення не забруднені шкідливими речовинами, їх використовують як сировину для добрив. За наявності виробничого сміття чи продуктів нафтопереробки їх утилізують. Розчищення водойм від плавучих водоростей і ряски проводять за допомогою спеціальних тралів. Тому така робота потребує комплексного підходу та використання різнопланової техніки. Більш того, як супутні роботи, можуть проводитися поглиблення дна та зміцнення берегової лінії. Очищення штучних водойм можна виконувати методом спуску води та повного осушення. У такому випадку необхідно дочекатися, коли дно водойми повністю висохне і зняти верхній шар. Після цього вода запускається знову. Недоліком такого методу є те, що в результаті повністю гинуть флора та фауна водойми.

Компанія «ЄС Стандарт» надає послуги оренди будівельної техніки. Виконує роботи з розчищення водойм у Запоріжжі та інших містах України. Також пропонує найкращі ціни на ринку та безліч додаткових переваг. Парк компанії складають різні будівельні машини: колісні та гусеничні екскаватори, будівельні самоскиди, а також фронтальні навантажувачі.